Головна Новини Інформаційний стенд Оприлюднення документів Громадська рада Митниця в об'єктиві Публічна інформація

 

Цілодобовий телефон довіри ДМСУ

0 (44) 247-27-19

Авторизація

Головна >


>


Новини >


>


Прес-релізи >


>


Попередній документальний контроль в дії

Попередній документальний контроль в дії

Печать E-mail
(2 голосов)
06.01.2012 р.
      mitniy_kontrol.jpeg Після набуття чинності постанов Кабінету Міністрів України від 05.10.2011 № 1030 та № 1031 з 15 грудня 2011 року контроль вантажів, що належать суб’єктам ЗЕД, під час переміщення через митний кордон України, здійснюється у формі попереднього документального контролю (ПДК).
        Головна мета запровадження такого порядку оформлення вантажів на кордоні – уникнення створення черг, зменшення часу проходження інших видів контролю у пункті пропуску та створення комфортних умов для перевізників під час проходження митного контролю.
      Попередній документальний контроль застосовується, у разі наявності повного комплекту документів на вантаж, для прискореного проходження митного оформлення без залучення фахівців суміжних контролюючих органів (фітосанітарний, ветеринарний, екологічний, санітарно-епідеміологічний контроль та контроль за переміщенням культурних цінностей).
     Прикордонними митними постами Луганської митниці з початку введення в дію вимог вищезазначених постанов, здійснено пропуск понад 1900 вантажів, серед яких припинено ПДК лише у 247 вантажів. ПДК припиняється, коли відсутній хоча б один з дозвільних документів (неповний комплект документів на вантаж), або якщо державним органом здійснюються протиепідемічні заходи, запроваджено карантин, виявлено пошкодження упаковки товару, наявні ознаки псування товару, транспортний засіб не відповідає вимогам екологічної безпеки або закінчився строк придатності товарів. В такому випадку, до здійснення контролю залучаються фахівці відповідного державного контролюючого органу.
      Досвід практичного застосування ПДК показав, що суб’єкти ЗЕД зацікавлені в тому, щоб перетин митного кордону вантажів здійснювався без затримок. Тому, з метою прискорення вантажопотоку, для проходження митного контролю в формі ПДК у пункти пропуску, через які здійснюються переміщення вантажів, завчасно надаються завірені копії дозвільних документів.
      На цей час можна зробити висновок, що термін митного оформлення вантажів у пунктах пропуску через державний кордон в зоні діяльності Луганської митниці з моменту застосування ПДК скоротився майже на 20%.
       Для більш точного розрахунку економії часу на проведення митних процедур із застосуванням ПДК до кінця січня 2012 року в пунктах пропуску Луганської митниці планується здійснити хронометраж часу.
 
« Луганські митники підвели підсумки роботи у 2011 році+ВІДЕО   Луганські митники відвідали "Країну чудес" »