Головна Новини Інформаційний стенд Оприлюднення документів Громадська рада Митниця в об'єктиві Публічна інформація

 

Цілодобовий телефон довіри ДМСУ

0 (44) 247-27-19

Авторизація

Головна >


>


Новини >


>


Прес-релізи >


>


В Луганській митниці пройшла нарада з представниками контролюючих служб на державному кордоні

В Луганській митниці пройшла нарада з представниками контролюючих служб на державному кордоні

Печать E-mail
(6 голосов)
12.10.2011 р.
       dsc01849.jpg На виконання вимог Закону України від 03.02.2011 № 2973-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення попереднього документального контролю в пунктах пропуску через митний кордон України» та п. 5 рішень колегії Держмитслужби від 28.09.2011 10.10.2011 в учбовому класі митниці відбулася нарада керівного складу Луганської митниці з представниками контролюючих служб, що здійснюють державний контроль у пунктах пропуску на державному кордоні.
       На  нараді були обговорені питання щодо взаємодії контролюючих служб та Луганської митниці після набрання чинності відповідних постанов Кабінету Міністрів України № 1030 і № 1031 від 05.10.11 з питань порядку проведення попереднього документального контролю.
        Зокрема даний механізм спрощує та оптимізує «розмитнення» товарів шляхом передачі митним органам функцій зі здійснення в пунктах пропуску державного санітарно-епідеміологічного, ветеринарного, фітосанітарного та екологічного контролю у формі попереднього документального контролю окремих товарів, що підлягають зазначеним видам контролю. Тобто державні види контролю в повному обсязі будуть професійно здійснюватися фахівцями в галузі ветеринарної медицини і карантину рослин в митницях на місцях. У самих пунктах пропуску буде перевірятися лише «паперова» документація для всіх інстанцій.
        
       dsc01854.jpg Таке делегування службами контролю своїх повноважень митникам дозволить забезпечити одноразовість здійснення всіх видів держконтролю, усунути надмірну кількість контролюючих органів у пунктах пропуску через державний кордон, зменшити час оформлення та пропуску вантажів у пунктах пропуску, скоротити черги транспортних засобів, прискорити товарообіг, що позитивно вплине на динаміку надходжень митних платежів до держбюджету.
      Тобто безпосередньо в пунктах пропуску один митник перевіряє всі необхідні документи. При цьому здійснення такого контролю зупиняється, якщо при проведенні митного огляду товарів і транспортних засобів виявлено пошкодження упаковки, яка безпосередньо контактує з товаром, або якщо є явні ознаки псування товарів, а також, якщо термін придатності товарів закінчився. Крім того, перевірка припиняється, якщо у декларанта відсутній хоча б один необхідний документ або відомість.
       У разі припинення попереднього документального контролю митник повинен викликати в пропускний пункт співробітника відповідного контролюючого органу.
Але, у зв’язку з відсутністю певного досвіду у даному напрямку роботи на нараді було досягнуто домовленості щодо проведення до кінця жовтня навчання працівників митниці безпосередньо у пунктах пропуску та розробки контролюючими службами відповідних інформаційних пам‘яток.
 
« Підсумки діяльності Луганської митниці за 9 місяців 2011 року було підведено на прес-конференції з представниками ЗМІ   В Луганській митниці відкрито виставку робіт народної творчості! »