Головна Новини Інформаційний стенд Оприлюднення документів Громадська рада Митниця в об'єктиві Публічна інформація

 

Цілодобовий телефон довіри ДМСУ

0 (44) 247-27-19

Авторизація

Головна >


>


Новини >


>


Оперативні зведення >


>


Закон суворий, але це закон!

Закон суворий, але це закон!

Печать E-mail
(10 голосов)
25.09.2008 р.
     Цей тиждень видався «багатим» для Луганської митниці на незаконне переміщення через державний кордон холодної зброї. Так, з різницею в кілька днів співробітниками Луганської митниці було виявлено та вилучено вже три ножі.
     17 вересня близько 10 години вечора у пункті пропуску “Ізварине”, при проведенні прикордонно-митного контролю були виявлені приховані від митного контролю предмети: офіцерський кортик, фотокартки, листівки, медалі, нагрудні знаки та знаки родів військ фашистської Німеччини та царської Росії періоду 1914-1945 років. Власником даного “скарбу” виявився громадянин України, який пішки намагався перемістити його з України до Росії. Зі слів громадянина загальна вартість переміщуваних ним предметів приблизно 700 гривень.
      За даним фактом Луганською митницю було порушено кримінальну справу, оскільки серед затриманих предметів був офіцерський кортик, а холодна зброя, як відомо, належить до предметів, на які поширюється дозвільна система, тобто особливий порядок виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, обліку і використання з метою охорони інтересів держави та безпеки громадян. Інші предмети порушення законодавства – вилучені для проведення експертизи та встановлення їх належності до культурних цінностей.
     19 вересня у пункті пропуску “Красна Талівка”, при проведенні прикордонно-митного контролю автомобілю “ВАЗ”, за кермом якого перебував громадянин Росії, було виявлено не задекларований мисливський ніж. Правопорушник намагався перемістити мисливське приладдя з України до Росії, по смузі спрощеного митного контролю, за що й поплатився, бо однією з умов вибору зазначеної смуги, тобто «Зеленого коридору» є відсутність в особи предметів обмежених, або заборонених до ввезення на територію України.
     Вже через кілька днів, свою професійність, видалася нагода проявити митникам у пункті пропуску “Червона Могила”. При проведенні митного контролю пасажирського поїзду інспектор митної служби звернув увагу на нервову поведінку громадянина Росії і, в результаті, зрозумів причину – мисливський ніж в ножнах. Виявилось, що пасажир поїзда вирішив приховати ніж, вартість якого, за словами власника, становить більше 400 грн, загорнувши його в рушник, а потім у матрац.
     Оскільки ніж було переміщено шляхом приховування від митного контролю, то інспектором Луганської митниці був складений протокол про ПМП, за ознаками ст.352 МК України.
     В усіх трьох випадках предмети порушення були вилучені, а їх власникам доведеться відповідати за законом, адже: Dura lex, sed lex –Закон суворий, але це закон.

 
« Середа – невдалий день?   Куховар чи контрабандист? »