Головна Новини Інформаційний стенд Оприлюднення документів Громадська рада Митниця в об'єктиві Публічна інформація

 

Цілодобовий телефон довіри ДМСУ

0 (44) 247-27-19

Авторизація

Головна >


>


Новини >


>


Оперативні зведення >


>


На автобусі з Туреччини до залу суду.

На автобусі з Туреччини до залу суду.

Печать E-mail
(2 голосов)
22.02.2010 р.
       19 лютого заступником начальника Луганської митниці було порушено кримінальну справу за ознаками avtobus.jpg злочину, передбаченого ч. 1 ст. 201 КК України – контрабанда, у відношенні громадянина Молдови, за фактом здійснення дій, спрямованих на переміщення транспортного засобу - автобусу "MAN FORTUNA", 2004 року випуску через митний кордон України з прихованням від митного контролю шляхом подання митному органу, як підстави для переміщення, документів що містять неправдиві дані.

      В результаті проведення перевірки імпортних операцій одного з підприємств зареєстрованого в м.Луганськ було встановлено, що його статутний фонд збільшується до 947456,60 грн. за рахунок внеску в нього громадянином автобуса "MAN FORTUNA", 2004 року випуску.
16 листопада 2007 року в режимі «імпорт» в Луганській митниці був оформлений автобус "MAN FORTUNA" як внесок іноземного інвестора громадянина Республіки Молдова в статутний фонд зазначеного підприємства зі звільненням від сплати мита. Митна вартість зазначеного автобуса, станом на 16.11.07, становить майже 843955 грн. Згідно висновку експертного автотоварознавчого дослідження від 18.02.10 вартість автобуса, станом на 18.02.10, становить 922521, 40 грн.
      Відповідно до наданого до митного оформлення договору купівлі-продажу укладеного в м. Стамбул, вищевказаний автобус був придбаний громадянином Республіки Молдова, шляхом розрахунку готівкою за 114000 євро, для наступного його внесення в статутний фонд підприємства. Та в ході перевірки законності митного оформлення автобуса, зі звільненням від сплати мита, і перевірки достовірності наданих для митного оформлення документів встановлено, що автобус "MAN FORTUNA", був придбаний у громадянина Туреччини не громадянином Республіки Молдова, а вже згадуваним підприємством. Митне оформлення автобуса в режимі "експорт" було проведено митними органами Туреччини по декларації, в якій у графі "Одержувач" зазначено: підпрємство, у графі "Країна, що уклала угоду" зазначене "072"(що відповідає країні Україна) і у графі "Країна одержувач" зазначена "072 Україна". Також, до митного оформлення вищевказаного автобуса додавалися фактура, тимчасовий реєстраційний сертифікат та документ підтверджуючий угоду (посвідчення власника), які підтверджують факт придбання автобуса саме підприємством, а не громадянином Молдови. Зокрема, фактура виписана на ім'я підприємства, а не на фізичну особу - громадянина Молдови; у тимчасовому реєстраційному сертифікаті він зазначений як водій, а підприємство – як власник автобуса; у документі підтверджуючим угоду (посвідчення власника) – підприємство зазначене як власник автобуса.
     З вищеперерахованих документів слідує, що вже станом на 29.08.07, тобто до моменту ввозу автобуса "MAN FORTUNA", на митну територію України, власником автобуса було підприємство. Які-небудь інші документи до митного оформлення в режимі "експорт", що підтверджують придбання даного транспортного засобу саме громадянином у митні органи Туреччини не надавалися. Зокрема, митними органами Туреччини заперечується факт надання до митного оформлення договору купівлі - продажу, що був представлений водієм у Луганську митницю для митного оформлення.
     Одночасно до митного оформлення автобуса "MAN FORTUNA" в Луганську митницю був наданий переклад тимчасового реєстраційного сертифікату завірений начальником відділу іноземних перекладів одного з приватних підприємств. В даному перекладі було зазначено, що громадянин Молдови є власником, а підприємство – одержувачем вищевказаного автобуса. В результаті ж зробленого в Луганській торгово-промисловій палаті повторного перекладу вищевказаного документа встановлено, що в даному документі громадянин зазначений як водій, а підприємство – як власник автобуса. Таким чином, наданий до митного оформлення переклад тимчасового реєстраційного сертифіката містить недостовірні відомості в частини, що стосується власника вищевказаного автобуса. Громадянин Молдови надав до Луганської митниці переклади документів, що містять недостовірні відомості щодо власника (покупця) автобуса "MAN FORTUNA", як підстава для звільнення від сплати митних платежів при проведенні митного оформлення зазначеного автобуса, тим самим спричинивши недобори митних платежів в дохід держави у сумі близько 202549 грн.
      На псевдовласника автобусу чекає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від трьох до семи років з конфіскацією предмету контрабанди.
 
« Чоловічі подарунки - наркотики та зброя.   Контрабандист в жіночих шкарпетках! »